Städfirma i Uppsala

Städbolag i Uppsala som har som vision att ha branschens nöjdaste kunder och medarbetare!

Städfirmor i Uppsala

Städfirma i Uppsala

Städarna i Uppsala hjälper idag närmare 400 privat- och företagskunder varje månad med löpande hemstädning, fönsterputsning, lokalvård och liknande tjänster. Städarna i Uppsala drivs av den prisbelönta tidigare UF-företagaren Alva Rytterbro.

För oss står kunden i fokus men för oss är det även lika viktigt att våra medarbetare trivs på arbetet. Vi är övertygade om att nöjda medarbetare leder till nöjda kunder. Vårt mål är att ha branschens mest nöjda kunder och medarbetare!Vi anpassar oss helt efter dina önskemål – från punktinsatser då och då till städning varje vecka. Vi tror att kontinuitet är nyckeln till en hög kvalitet och därför strävar vi efter att det alltid är samma medarbetare som utför städningen. Vi är ett städföretag att lita på!

Vi har kollektivavtal vilket garanterar en sjysst arbetsmiljö för våra medarbetare. Vi tror även att en förutsättning för god service är kontinuitet, därför är det alltid samma medarbetare som utför den löpande städning på en och samma veckodag. Faktum är att vår senaste medarbetarundersökning visar att 91% tycker Städarna är en bra arbetsplats. Så klart något vi är väldigt stolta över!

Våra medarbetare utbildas genom vårt interna utbildningsprogram som vi kallar Städarna Academy och våra medarbetare arbetar noggrant och professionellt.

Hitta till oss

018 – 26 22 78
uppsala@stadarna.se
Kungsängsvägen 19, 753 23 Uppsala

Vill du kontakta någon speciell person på Städarna i Uppsala?

Våra medarbetare
Hemstäd

Ansvar, bemötande, kvalitet!

Ansvarsförsäkring och ostraffade medarbetare

Serviceinriktade medarbetare

Samma städteam varje gång

Vi som jobbar här

Jobba här
VD, delägare

Alva Rytterbro
alva@stadarna.se
018 – 26 22 78

Arbetsledare

Shadia Miranda
shadia@stadarna.se
018 – 26 22 78

Teamledare

Renata Barcauskaite
renata@stadarna.se
018 – 26 22 78

Mentor

Jessica Thorén
jessica.uppsala@stadarna.se
018 – 26 22 78

Mentor

Vaida Noreikiene
vaida.uppsala@stadarna.se
018 – 26 22 78