Hemstäd och företagsstäd – Din städfirma i Motala

Städfirma i Motala som har som vision att ha branschens nöjdaste kunder och medarbetare!

Hemstäd

Vi kan hjälpa dig med all typ av städning i Motala!

Vi utför lokalvård och kontorsstäd på företag och samtliga hushållsnära tjänster. Vi kan underlätta din vardag med allt från hemstäd till fönsterputs. Vi anpassar oss helt efter dina önskemål – från punktinsatser då och då till städning varje vecka.

Städarna i Motala AB är en städfirma som verkar lokalt i Motala, Vadstena och Mjölby. Vi är en del av en etablerad städkoncern som finns på totalt 20 orter. Genom vårt lokala arbete finns vi hela tiden nära våra kunder, vilket vi anser är viktigt för att kunna leverera städ av högsta kvalitét. Våra medarbetare har självklart gedigen erfarenhet av städ och är kontrollerade mot brottsregistret. Det i kombination med kontinuerlig utbildning av vår medarbetare innebär att vi stolt kan presentera oss som en städfirma som levererar hög kvalitét i alla sina tjänster.

Vi har kollektivavtal vilket garanterar en sjysst arbetsmiljö för våra medarbetare. Vi tror även att en förutsättning för god service är kontinuitet, därför är det alltid samma medarbetare som utför den löpande städning på en och samma veckodag. Faktum är att vår senaste medarbetarundersökning visar att 91% tycker Städarna är en bra arbetsplats. Så klart något vi är väldigt stolta över!

Vi är förmodligen Motalas snabbast växande städbolag

/ Filip Printzell VD, delägare

Hitta till oss

0141-54 600
motala@stadarna.se
Drottninggatan 50, 591 27 Motala

Vill du kontakta någon speciell person på Städarna i Motala?

Våra medarbetare
Hemstäd

Ansvar, bemötande, kvalitet!

Ansvarsförsäkring och ostraffade medarbetare

Serviceinriktade medarbetare

Samma städteam varje gång

Vi som jobbar här

Jobba här
VD, delägare.

Filip Printzell
filip@stadarna.se
0141-54 600

Arbetsledare

Anna Danckwardt-Lillieström
anna@stadarna.se
0141-54 600

Arbetsledare

Rebecca Csneyi Gustavsson
rebecca@stadarna.se
0141-54 600

Koordinator

Lisa Kastbom
lisa@stadarna.se
0141-54 600

Skyddsombud

David Fasth
david.motala@stadarna.se
0141-54 600

Mentor

Zuheir Manouk
zuheir.motala@stadarna.se
0141-54 600

Mentor

Emma Käller
motala@stadarna.se
0141-54 600