Hemstäd och företagsstäd – Din städfirma i Katrineholm

Städfirma i Katrineholm som har som vision att ha branschens nöjdaste kunder och medarbetare!

Städfirma Katrineholm

Städfirma i Katrineholm

Städarna i Katrineholm grundades 2016 och är idag ett av stadens största städbolag med ett 30-tal medarbetare som verkar lokalt i KFV-regionen. Vi kan underlätta din vardag med allt från hemstäd och lokalvård eller kontorsstäd på företag till fönsterputs och golvvård.

Vi anpassar oss helt efter dina önskemål – Beroende på vilken städhjälp du önskar. Allt i från punktinsatser då och då till städning varje vecka. Våra medarbetare får vår interna utbildning Städarna Academy och samtliga är kontrollerade mot brottsregistret.

Vi jobbar varje dag med att leva upp till företagets vision om att ha branschens stoltaste medarbetare och nöjdaste kunder. Detta ihop med kontinuerlig utveckling av våra medarbetare och den lokala närheten till våra kunder gör att vi stolt kan presentera oss som ett städföretag med högsta kvalitét på alla våra tjänster.

Vi har kollektivavtal vilket garanterar en sjysst arbetsmiljö för våra medarbetare. Vi tror även att en förutsättning för god service är kontinuitet, därför är det alltid samma medarbetare som utför den löpande städning på en och samma veckodag. Faktum är att vår senaste medarbetarundersökning visar att 91% tycker Städarna är en bra arbetsplats. Så klart något vi är väldigt stolta över!

/ Ebba Bauer Zetterblom VD, delägare

Hitta till oss

0150-10100
katrineholm@stadarna.se
Videvägen 7 A, 641 49 Katrineholm

Vill du kontakta någon speciell person på Städarna i Katrineholm?

Våra medarbetare
Hemstäd

Ansvar, bemötande, kvalitet!

Ansvarsförsäkring och ostraffade medarbetare

Serviceinriktade medarbetare

Samma städteam varje gång

Vi som jobbar här

Jobba här
VD, delägare.

Ebba Bauer Zetterblom
ebba@stadarna.se
0150-10 100

Arbetsledare

Angelica Weigl
angelica@stadarna.se
0150-10 100

Arbetsledare

Emma Thorslund
emma.thorslund@stadarna.se
0150-10 100

Skyddsombud/Kordinator

Linda Johansson
skyddsombud.katrineholm@stadarna.se
0150-10 100

Mentor

Emil Finnberger
emil.katrineholm@stadarna.se
0150-10 100

Mentor

Mayuree Persson
mayuree.katrineholm@stadarna.se
0150-10 100

Mentor

Karin Svensén
karin.katrineholm@stadarna.se
0150-10 100

Kontorshund

Valle
valle@stadarna.se